Anasayfa
 Hakkımızda
 Fotograf Galerisi
 Referanslar
 Bilgi Talep Formu
 İletişim
   
.
 

 

    Alüminyum Kaplama  
 
Alüminyum kaplama nasıl yapılır?
 
Alüminyum kubbe kaplama tam yumuşak 0.80 (mm) veya 1 (mm) kalınlığında alüminyum ile  ölçüler dahilinde parsellenerek her parsele 4x2 (cm)  kalınlığında kavak olmak üzere parsellenmiş ölçülere hizaen  kubbe zeminine (birinci çıta dubelli 22x60 lik vida ile ikinci çıtası 4 numara tel çivi ile olmak üzere iki adet üst üste ) monte edilir.
Çıtaların arasına ve altına aluminyum koruyucu (ziftli ) kağıt döşenerek (asağıdan yukarıya)  monte edilir ve kenarında kalan çıtalara 3 numara para baş çivi ile çakılır. Monte işlemini muteakip çıtalara sürgüler (kapak) kenet makinesi ile  kenetlenir.

Sürgülerdeki (kapak) kenetleme işlemindeki amaç vidalama işlemine oranla daha estetik yapıda durması ve aluminyumun monte işleminin çok uzun yıllar dayanmasını sağlamasıdır.
Sebep olarakta parsellerdeki çakılan çıtaların zamanla çürümesi sürgülerin vidalanması halinde zamanla çürüyen çıtanın çürümeyi muteakip vidayı serbest bırakması dolayısı ile zemine doşenen alüminyumun bulunduğu zeminden kurtulmasına sebep olmasıdır.